Sağlık Turizminde Siz de Yerinizi Alın!
Türkiye sağlık turizmi alanında dünya genelinde en popüler ülkelerden biri olma özelliğine sahip olmakla birlikte Türkiye’nin giderek artan popülaritesinin altında pek çok farklı neden vardır.
284.577
2022 yılının ilk çeyreğinde 284.577 kişi sağlık hizmeti almak için Türkiye’ye geldi.
$332.212.000
332.212.000 $ tutarında gelir elde edilmiştir.
%77
Hastaların %77'si yeni bir doktor bulmanın ilk adımı olarak çevrimiçi arama yapıyor
Peki Başarılı bir Sağlık Turizmi Nasıl Olur?
Ekip

Sağlık turizminde hizmeti sağlayan klinik ve hastanelerin uluslararası standartlara uygun hizmet verebilmelidir. Sağlık turizmi yaparken hastane ve kliniğin yeterliliği, doktorun deneyimi ve  teknik ekip donanımı çok önemlidir. Sağlık turizmi yapmaya karar verdikten sonra o birime özel bir ekip kurulmalıdır. Ekibin hepsinin ortak bir yabancı dil bilmesi gerekmekte ve hedef kitleniz hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. İyi bir ekip ile iyi bir sağlık turizmi gerçekleştirebileceğinizi unutmayın.

Projemed Yapım
Projemed Yapım
Web Sitesi

Sağlık turizminde hizmeti sağlayan klinik ve hastanelerin uluslararası standartlara uygun hizmet verebilmelidir. Sağlık turizmi yaparken hastane ve kliniğin yeterliliği, doktorun deneyimi ve  teknik ekip donanımı çok önemlidir. Sağlık turizmi yapmaya karar verdikten sonra o birime özel bir ekip kurulmalıdır. Ekibin hepsinin ortak bir yabancı dil bilmesi gerekmekte ve hedef kitleniz hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. İyi bir ekip ile iyi bir sağlık turizmi gerçekleştirebileceğinizi unutmayın.

Sosyal Medya Kanalları

Dünyanın her yerinde milyonlarca  kullanıcıya ulaşan sosyal medya uygulamaları her alanda olduğu gibi sağlık turizminin de vazgeçilmezidir. Sosyal medyada hedef kitlenizde olan ülkelerin kültürel kodlarına uygun içerikler üreterek o ülkedeki hastalarla daha duygusal bir bağ kurabileceksiniz. İnsanlar seyahat etmeden önce gitmek istedikleri yerleri sosyal medyadan  keşfederler. Aynı zamanda bir kliniğin hesabını inceleyip oradaki  yorumlar ve etkileşimlere de dikkat ederler. Bu  konuda Instagram, Facebook ve Youtube kullanımı ön plana çıkmaktadır. Doktorların yaptıkları işlemleri, hastaların yorumlarını, ve kliniğinizi görmek isterler. Gelecekleri şehirdeki gezilecek turistik yerleri merak ederler. Yani kısacası sağlık turizmi kapsamında yapacağınız işlem ve hizmeti sosyal medyadan gösterebileceksiniz.

Projemed Yapım
Projemed Yapım
CRM

Sağlık turizmi yaparken en önemli ögelerden bir tanesi de iletişimdir. Hastalar ile kurduğunuz iletişimi iyileştirebilmek, hastaları cevapsız bırakmamak ve kontrollerini daha iyi sağlayabilmek adına CRM programına sahip olmalısınız. Bu programlar ile kliniğinizi  başarıya ulaştırabilir yeni hastalarla iletişime geçerek mevcut hastalarınızın  da yönetimini  aynı anda sorunsuz bir şekilde  gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sadece  hasta ilişkilerinizin yönetimini değil personellerinizi de eş  zamanlı takip edebilir ve yönetebilirsiniz. Bu sayede verimlilik ve karlılık oranınız  artar. Unutmayın ne kadar çok güçlü iletişim o kadar çok başarı getirir.

Sanal Santral

Sanal  santral yani bulut santral iletişim ihtiyaçlarınızı kolaylaştırmaktadır. Normal bir santrale ek olarak  yeni ve teknolojik özellikler sunmaktadır. Hastalar sizlere ulaşmak istedikleri tek bir noktaya bağlı kalmadan istenilen yerden telefonlara cevap verilebilir. Bu sayede yanıt verilmeyen hasta olmaz. Hastalar aradığında otomatik bir senaryoyla karşılanırlar. Birimleri kendiniz satış, operasyon, bilgi alma gibi numaralandırılabilir ve ilgili kişilere aktarılabilir. Bu  bağlamda  sağlık turizmi açısından dünyanın her yerinden iletişim kurulan hastalar için iletişim kolaylaşır ve  kurumsal imajınızı  her zaman korumuş olursunuz.

Projemed Yapım
Projemed Yapım
Dijital Pazarlama / Reklam

Medikal turizm ve tıp turizmi danışmanlığı yapan birçok firma mevcuttur. Bunların arasında mutlak bir rekabet vardır. Bu rekabeti en aza indirebilmek için  sağlık turizmi dijital pazarlama çalışmaları için bir bütçe oluşturmalı ve bütçenizi en iyi şekilde kullanmanız gerekmektedir. Web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızda yaptığınız paylaşımların rakiplerinizden önce tıklanması ve geri dönüşler alabilmeniz için mutlaka Google, Instagram, Facebook ve Youtube hesaplarınızda reklam oluşturmalısınız. Bu kısım sağlık turizmi dijital pazarlama alanında tamamen stratejiktir. Bundan dolayı reklamlarınızı bu alanda deneyimli, yurt dışındaki hastayı tanıyabilen bir dijital pazarlama uzmanına bırakmalısınız.

Satış

Medikal  turizmde başarılı olabilmek için önce güven sağlayabilmek önemlidir. Bu güveni satış ekibi konuşmalarıyla  öncelikli  olarak sağlayabilirler. Ayrıca yabancı hastalarla iletişimde olacak satış ekibinin hepsi mutlaka  ileri düzey ingilizce bilmelidir. Yaptığımız  araştırmalara göre günümüzdeki hastaların çoğu bilinçli ve araştırma yapan hastalardır. Bundan dolayı tüm aşamaları  araştırdıktan sonra satış ekibiyle iletişime geçerler ve belli başlı  sorular  hakkında bilgi  almak  isterler. Bu bilgilendirmeyi yapan sağlık danışmanları arayan hastanın ne istediğini  anlayabilmeli ve ona göre onu ikna edebilmelidir. Gerektiği takdirde  doktor ile  de iletişim kurmalarında yardımcı olmalıdırlar.

Projemed Yapım
Projemed Yapım
Kurumsal İş Birlikleri

Uluslararası sağlık turizmi ile hastalar  başka bir ülkede daha iyi şartlarda ve uygun fiyatlarla hem tedavi olmak hem de seyahat etmek için turizm şirketleri veya danışmanlıklara başvururlar. Sizlerde bazı şirketlerle hastane veya kliniğiniz için anlaşmalar sağlayabilirsiniz. Bu sayede  pazarlama  bütçesi için  ayırdığınız bütçeyi  yurt dışından hasta  getirmek  için etkili kullanabilirsiniz. Bu firmalarla Linkedin üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

B2B - B2C Portal ve Networkleri

Sağlık sektöründe son zamanda teknolojik birçok  gelişme olduğu gibi bunları uluslararası sağlık turizmi için servis eden sistemler de gelişim göstermektedir. Bu sistemlere hastane veya kliniğinizi kaydederek burada yapılacak olan site içi seo çalışmalarıyla üst sıralarda yer alabilirsiniz. Yapacağınız iş birlikleri ile de  hasta verileri elde edebilirsiniz.

Projemed Yapım
Projemed Yapım
Sağlık Turizmi Teşvikleri

Tıp turizmi ülkemizde sağlık bakanlığı tarafından desteklenmekte olup bazı mevzuatlar içerir. Hastane ve klinikler bu  mevzuatları  uyguladığı  takdirde teşvik desteği alabilirler. Son yıllarda teşvik desteğine başvuran hastane ve klinik işletmelerinin sayısı her geçen  gün artıyor. Yurt dışından hasta getirmek, teşviklerden yararlanabilmek ve uluslararası sağlık  turizmi yapabilmek için belirli  kriterleri yerine getirmek  gerekiyor. Sağlık  turizmi reklamları, tanıtımları, pazarlamaları bu konuda uzmanlaşmış  ajans ve işletmeler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Neden Projemed?

Projemed 10 yılı aşkın sağlık sektörü deneyimiyle  birçok farklı uzmanlık alanına sahip doktorlarla  çalışmış olup, doktor ve hasta iletişimi hakkında oldukça deneyim kazanmış bir ajanstır. Edinmiş olduğu deneyimler sayesinde sağlık sektörüne reklam/medya anlamında  yön vermektedir. Medya planlamasını en iyi şekilde gerçekleştirerek uzmanların bütçe ve zaman kayıplarını önler ve hızlı bir şekilde aksiyon almalarını sağlar. Sağlık turizmi hizmeti vermek isteyen hastane ve kliniklerin dünya üzerinde daha farklı ve geniş kitlelere en iyi sağlık hizmetini sunmalarında destek olmayı amaç edinmekte ve buna yönelik stratejik planlamalar yapmaktadır.

- 10 yıllık ajans tecrübesi

- 250+ doktor

- 100+ Klinik

- 10 fazla hastaneye sağlık turizm danışmanlığı

- 50 den fazla doktora sağlık turizm danışmanlığı

Projemed Yapım
Neden Projemed?
Projemed 10 yılı aşkın sağlık sektörü deneyimiyle birçok farklı uzmanlık alanına sahip doktorlarla çalışmış olup, doktor ve hasta iletişimi hakkında oldukça deneyim kazanmış bir ajanstır. Edinmiş olduğu deneyimler sayesinde sağlık sektörüne reklam/medya anlamında yön vermektedir. Medya planlamasını en iyi şekilde gerçekleştirerek uzmanların bütçe ve zaman kayıplarını önler ve hızlı bir şekilde aksiyon almalarını sağlar. Sağlık turizmi hizmeti vermek isteyen hastane ve kliniklerin dünya üzerinde daha farklı ve geniş kitlelere en iyi sağlık hizmetini sunmalarında destek olmayı amaç edinmekte ve buna yönelik stratejik planlamalar yapmaktadır.
10
Yıllık Ajans Tecrübesi
250+
Doktor
100+
Klinik
10+
Hastaneye Sağlık Turizmi Danışmanlığı
50+
Doktora Sağlık Turizmi Danışmanlığı
Projeniz hakkında konuşalım
Formu doldurarak bize projenizden bahsedebilisiniz. Ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.
Veya bizi arayabilir, e-mail ile ulaşabilirsiniz.
Projemed Yapım
Projemed Yapım
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Projemed Yapım
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
05:01
Projeniz hakkında konuşalım