Sağlık Sektörü İçin Google Reklamlarını Optimize Etme: 20 İpucu

Bu yazımızda Sağlık sektöründe Google reklamlarınızı optimize etmek için 20 etkili ipucunu sizlerle paylaşacağız. Sağlık sektöründe Google reklamları ile ilgili detaylı bilgiler için diğer yazılarımıza da göz atmayı unutmayın
Sağlık Sektörü İçin Google Reklamlarını Optimize Etme

Ücretli arama (diğer adıyla tıklama başına ödeme veya PPC), dijital reklam araçları arasında genellikle en yüksek yatırım getirisini sağlar. Bu nedenle ajansımız, onlarca müşterimiz için Google Ads'i yönetmektedir.

Google Ads aktif olarak sağlık tedavileri hakkında çözümler arayan kişilere ulaşmak için çok etkilidir. Ücretli arama, hızlı geri bildirim sağlayarak neredeyse anında eyleme geçilebilir veriler sunar.

Google Reklamları ayrıca şu avantajlara sahiptir:

  • Optimize edilebilir
  • Esnek
  • Hızlı
  • Kesin

Son olarak, Google Ads, sağlık hizmeti sağlayıcılarını konum bazında pazarlamak için mükemmel bir araçtır.

Sağlık tedavileri hakkında dijital pazarlama uzmanları, tek bir kampanya şemsiyesi altında her işletme konumu için belirli kitleleri, anahtar kelimeleri ve demografik bilgileri hedefleyebilir.

Klinikler, Hastaneler ve medikal firmalar sıklıkla mevcut Google Reklam kampanyalarını optimize etmemizi istiyor. Yaptığımız ilk şey kapsamlı bir denetim yapmak ve fırsat alanlarını belirlemektir. Bu genellikle bütçelerini en üst düzeye çıkaran ve genel kampanya etkinliğini artıran değişiklikleri içerir.

Pazarlama bütçenizi en üst düzeye çıkarmak için sürekli reklam optimizasyonu sağlık sektörü işletmeleri için çok önemlidir. Hedefimiz, ortalama dönüşüm başına maliyetlerini düşürürken reklam dönüşümlerini artırmaktır.

Reklam optimizasyonunun neden önemli olduğunu ve dönüşümleri artırmanın 20 yolunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Reklam Optimizasyonu Neden Önemlidir?

Google Reklam kampanyaları karmaşıktır ve sürekli değişmektedir. Yeni fırsatlardan haberdar olmak ve stratejik hedefleriniz için hangi güncellemelerin en iyi olduğuna karar vermek, kampanya başarısını ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için çok önemlidir.

Optimize edilmiş reklam kampanyaları:

  • Hasta kitlenizle son derece alakalıdır
  • Eylem odaklı mesajlara ve harekete geçirici mesajlara sahiptir
  • Duygusal bir tepki uyandırır, böylece hasta adaylarınız tıklamaya mecbur hisseder

Google Ads'ünüzde sürekli optimizasyon yapmak, doğru kişileri doğru zamanda ve doğru ürün veya hizmetle tutarlı bir şekilde hedeflemenizi sağlar. Ayrıca pazarlama bütçenizi akıllıca kullanmanızı sağlar.

Google Reklamlarını Optimize Etme ve Dönüşümleri Artırma

Google Reklam kampanyalarını optimize etmenize ve reklam harcamalarından elde edilen geliri en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak 20 ipucunu burada bulabilirsiniz.

Bu ilkeler her büyüklükteki Klinik ve diğer sağlık paydaşları için geçerli olmakla birlikte, maksimum yatırım getirisini destekledikleri için büyük ve kurumsal ölçekli şirketler için de gereklidir. Anahtar Kelimelere Odaklanın

1- Anahtar kelimeleri ürün ve hizmetlerinizle uyumlu hale getirin. Anahtar kelime stratejinize temel ürün ve hizmetleri dahil edin.

2- Hasta adaylarınız nasıl araştırma yaptığını ve satın alma davranışlarını anlayın. Dönüşüm hunisinin alt kısmındaki terimlerin kullanılması, daha araştırma odaklı olanlardan gelen yüksek niyetli sorguların hedeflenmesine yardımcı olabilir.

3- Negatif anahtar kelimeler kullanın. Daha düşük değerli tıklamaların filtrelenmesine yardımcı olabilir.

4- Doğru anahtar kelime eşleme türlerini kullanın. Stratejik olarak kullanıldığında her eşleme türü, Google reklamınızın niyeti yüksek kitlelere ulaşmasını sağlayabilir.

5- Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleyin. Daha uzun, çok kelimeli ifadeler, pazarlama hunisinin en altındaki yüksek niyetli tüketicileri çeker.

6- Arama Niyetini Önde ve Merkezde Tutun

7- Belirli arama sorguları için hangi reklamların gösterildiğini belirleyin. Metninizin işletmenizi neden seçmeleri gerektiğini hızlı bir şekilde aktardığından emin olun.

8-  Tüketici avantajlarını öne çıkarın. Ürünlerinizden ve hizmetlerinizden nasıl yararlanacaklarını göstermek, dönüşümün teşvik edilmesine yardımcı olacaktır.

9- Basit ve spesifik tutun. Tek bir satış noktasıyla mesajlaşmayı basit tutun.

10- Potansiyel müşterileri yönlendiren bir açılış sayfası kullanın. Her reklam kampanyası için tek bir açılış sayfası oluşturun ve optimize edin.

11- Gündemi unutmayın. Reklamlarınızı mevsime uyacak şekilde özelleştirin.

12- Yapıyı Doğru Yapın

13 -Başlığı büyük harfle kullanın. Başlığı büyük harfle yazmak, reklamınızın öne çıkmasına yardımcı olabilir.

14- Reklam uzantılarını kullanın. Ek, alakalı bilgilere parmak ucuyla erişim sağlayın.

15- En iyi kampanya türlerini seçin. Benzersiz pazarlama hedeflerinize bağlı olarak belirli reklam türleri diğerlerinden daha iyi sonuç verecektir.

16- Parametrelerinizi Keskinleştirin

17- Özel hedef kitleler oluşturun. Belirli demografik özelliklere dayalı olarak belirli insan gruplarını hedefleyerek Google reklam kampanyalarınızı optimize edin.

18- Günün saatine göre optimizasyon yapın. Kampanyalarınızı gün içindeki performanslara göre ayarlayın.

19- Bütçenizi belirleyin. Günlük veya paylaşılan bir bütçe belirleyerek reklam harcamanızı sınırlayın.

20- Akıllı teklif stratejilerini test edin. Yapay zeka odaklı teklif stratejileriyle dönüşümleri optimize edin.

Takip Et ve Analiz Et

Tıklama Oranı (TO). TO'ları, anlaşılır çağrılar (CTA'lar), pozitif ve negatif anahtar kelimeler ve hedef kitlelerle optimize ederek reklam kampanyalarınıza ve açılış sayfalarınıza ince ayar yapın.

Dönüşüm oranı. Kliniğiniz için en değerli olanı temel alarak birincil dönüşüm hedefinizi/hedefinizi belirleyin.

Kalite puanınızı sürekli artırın. Daha yüksek TO'lar ve dönüşümler, daha yüksek kalite puanları ve daha düşük reklam maliyetleri anlamına gelir.

Google Ads, sağlık sektörü oyuncuları için giderek daha rekabetçi hale geliyor. Etkili bir şekilde rekabet edebilmek için, kampanyalarınızı haftalık olarak (hatta daha fazla değilse) izleyecek ve ayarlayacak yüksek vasıflı bir profesyonelin desteğine ihtiyacınız olacak.

Google Ads, pazarlamaya harcanan her paranın dönüşüme hazır, niyeti yüksek bir kitleyi hedeflemesini sağlamak için etkili anahtar kelime ve teklif stratejileri oluşturma ve uygulama konusunda derin bilgi sahibi olmayı gerektirir.

Bununla birlikte, her hayati optimizasyon fırsatını dikkatlice değerlendirirken uzman rehberliği, sürekli izleme ve optimizasyon sayesinde sürekli başarıyı deneyimleyeceksiniz.

Diğer Yazılarımıza da Göz Atmayı Unutmayın

Bizi İnstagram'da da Takip Edebilirsiniz

Projeniz hakkında konuşalım
Formu doldurarak bize projenizden bahsedebilisiniz. Ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.
Veya bizi arayabilir, e-mail ile ulaşabilirsiniz.
Projemed Yapım
Projemed Yapım
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Projemed Yapım
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
16:33
Projeniz hakkında konuşalım